mailgrupowy.pl

Blog tematyczny o pracy, edukacji, biznesie, rozwoju osobistym i finansach.

Biznes

Faktoring a sektor IT – finansowanie innowacyjnych projektów technologicznych

Faktoring a sektor IT – finansowanie innowacyjnych projektów technologicznych

Faktoring to niezwykle elastyczne i wszechstronne narzędzie finansowe. Do regularnych konsumentów zalicza się przedstawicieli sektora transportowego, handlowego, budowlanego, e-commerce, ale również ambasadorów innowacyjnych start-upów. Co więcej, to właśnie faktoring bardzo często jest głównym źródłem kapitału niekonwencjonalnych projektów o krajowym, a nawet globalnym znaczeniu. Z dzisiejszej publikacji dowiesz się, dlaczego profesjonalny dostawca faktoringu online jest bezcennym partnerem początkującej firmy IT!

Wstęp do innowacji

Brand24 to świetny przykład polskiego start-upu z sektora informatycznego. Start firmy sprzed ponad 10 lat był niezwykle trudny, a brak zainteresowania pomysłem zmusił inicjatorów do samodzielnego finansowania przedsięwzięcia przez okres 6 miesięcy.
Dzisiaj Brand24 jest jednym z najlepszych narzędzi do monitorowania Internetu, a także mediów społecznościowych, pojawiających się komentarzy i ciągłego podnoszenia jakości obsługi. Firma współpracuje z takimi gigantami, jak IKEA, Carlsberg, Discovery lub Panasonic – a to jedynie niewielka część wszystkich kontrahentów!

Przytoczona historia świetnie pokazuje potencjał i ambicje polskich innowacji z sektora IT. Czasem wystarczy bowiem wygodne i sprawdzone finansowanie, aby odnieść międzynarodowy sukces. Dlaczego to właśnie faktoring jest tu idealnym rozwiązaniem?

Faktoring, jako motor napędowy

Opisywana dzisiaj usługa została wręcz stworzona dla oryginalnych twórców z branży informatycznej. Nierzadko główną przeszkodą dla rozwoju nowatorskich technologii jest po prostu brak udokumentowanego doświadczenia w biznesie – nawet pomimo wielu lat spędzonych na projektowaniu pionierskiego konceptu. Faktoring online całkowicie eliminuje ten problem!

Przytoczony produkt finansowy dopasowuje się bowiem do natury i specyfiki funkcjonowania start-upów. Finansowanie dostępne jest nawet dla świeżych przedsiębiorstw, które nie posiadają bogatej praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. 

Uzyskanie wsparcia już od pierwszego dnia aktywności firmy pozwala na kontynuowanie projektu, bez niepotrzebnych opóźnień. Taka postawa ma ogromne przełożenie na efektywność założonego planu i tempo przekraczania kolejnych kamieni milowych. 

Stabilny partner zmiennych możliwości

Eksperci do spraw faktoringu cechują się również innym aspektem oferowanych usług. Start-upy różnią się pod względem formy funkcjonowania, co może powodować pewne bariery, a sztywne ramy współpracy nie sprawdzają się w tym przypadku.

Fachowcy z zespołu https://pragmago.pl/ opracowali jednak rozszerzony model kooperacji, który uwzględnia bieżące potrzeby danego start-upu. Wspomniana strategia pozwala klientom na wybór standardowego faktoringu, bazującego na systematycznej sprzedaży faktur lub finansowanie pojedynczych faktur. 

Alternatywny wariant może być korzystniejszy ze względu na nieregularny charakter kontrahentów, albo wczesny etap rozwoju przedsiębiorstwa.  Niezależnie od warunków oraz okoliczności, plastyczność usługi faktoringowej jest tu niezwykle istotna. 

Na koniec należy podkreślić, że start-up to ogromny potencjał i wiele możliwości, ale również pewne zagrożenia. Długotrwałe i bardzo kosztowne projekty mogą powodować ryzyko niewypłacalności ze strony klientów, rodząc bardzo poważne konsekwencje. 

Faktoring online to gwarancja płynności finansowej, błyskawiczny dostęp do środków, ale także nieustanny monitoring wszelkich należności. Tak kompleksowa usługa redukuje zagrożenia i motywuje do dalszych sukcesów!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Zespół doświadczonych specjalistów, tworzących treści z obszaru pracy, biznesu i finansów. Poprzez inspirujące artykułu, wspieramy również rozwój osobisty i edukację naszych czytelników.