Witaj ponownie!
Mail Grupowy pomaga Twojej grupie sprawnie się komunikować, dzielić notatkami, wydarzeniami i opiniami. Dowiedz się więcej »
Przedmioty Wykładowcy Uczelnie

Metody i techniki w administracji publicznej pytania


Prowadzący Radosław Mędrzycki
Informacja dla prowadzących
Podgląd

Pytanie.doc

Podgląd pliku (pełna wersja wyższej jakości po zalogowaniu):

Metody i techniki w administracji publicznej – zjazd 11-13 stycznia 2013 r.

Pytanie

Odpowiedzi

TAK

NIE

1.Akceptacja

Może być wielostopniowa w systemie EZD i tradycyjnym

W systemie EZD oznacza podpisanie pisma w wersji papierowej pod warunkiem przeniesienia podpisu w formie akceptacji zastępczej do systemu EZD

W przypadku pisma przeznaczonego do wysyłki w postaci elektronicznej w systemie tradycyjnym może być przedstawiona do podpisu w postaci papierowej lub elektronicznej

W systemie EZD jest zawsze równoznaczna podpisowi, który widnieje na ostatecznej decyzji administracyjnej

2.Skład chronologiczny

Występuje w podmiocie, który wprowadził system EZD

Występuje w podmiocie, który wprowadził system tradycyjny jako podstawowy, lecz kierownik wprowadził wyjątki elektronicznego obiegu dokumentów

Trafiają do niego przesyłki, dla których nie wykonano pełnego odwzorowania cyfrowego po zakończeniu sprawy

3.Pieczęć wpływu

To to samo co identyfikator w systemie EZD

Instrukcja wymaga aby „wpisywać w jej obrębie” znak sprawy

Stawia się ją na pierwszej stronie wydruku z informatycznego nośnika danych, który jest załącznikiem do pisma przewodniego (w postaci papierowej)

Jej wygląd i treść została ustalona w instrukcji kancelaryjnej

4. Pytanie własne:

5. Pytanie własne:

Liczba poprawnych odpowiedzi......../21

Samoocena: 21-20 bdb, 19-18 db+, 17-16 db, 15-14 dst+, 13-12 dst,

11-0 ndst

Zostali zatrudnieni Państwo w roli ekspertów odpowiadających na pytania czytelników jednego z magazynów urzędniczych. Do redakcji nadesłano dwa pytania. Redaktor pisma zlecił Państwu udzielenie odpowiedzi na te pytania.

  1. Od 10 lat pracuje w Urzędzie Gminy X w Biurze Rady Gminy. W naszym urzędzie funkcjonuje system tradycyjny. Chciałbym założyć teczkę aktową dla kategorii „0000” czyli „Organizacja Rady Gminy”, na całą kadencję. Czy instrukcja mi to umożliwia? Uprzejmie proszę wskazać mi odpowiedni przepis i pokazać jak mam to robić w kolejnych latach? Jak ma wyglądać moja teczka aktowa (proszę o rysunek)? Czy będę mógł założyć taką teczkę jeżeli nasz kierownik podmiotu wprowadzi system EZD?
  2. Dzień dobry, mój szef nie chce wprowadzić systemu EZD do naszego urzędu. Poradźcie jakich argumentów mam użyć aby go przekonać. Proszę napiszcie też jakie czynności muszę wykonywać w systemie tradycyjnym a jakich nie muszę w systemie EZD – może to go przekona, im więcej tym lepiej!

Uwaga! Metryka sprawy jako kolejny obowiązek nałożony na prowadzącego sprawę! Czy wiesz, że zgodnie z art. 66a kpa i 171a Ordynacji podatkowej od 2012 r. należy prowadzić metrykę spraw? Nie zapomnij dopisać tego obowiązku wymieniając powinności prowadzącego sprawę na egzaminie.

Art.         66a. § 1.  W aktach sprawy zakłada się metrykę sprawy w formie pisemnej lub elektronicznej.

§ 2.  W treści metryki sprawy wskazuje się wszystkie osoby, które uczestniczyły w podejmowaniu czynności w postępowaniu administracyjnym oraz określa się wszystkie podejmowane przez te osoby czynności wraz z odpowiednim odesłaniem do dokumentów zachowanych w formie pisemnej lub elektronicznej określających te czynności.

§ 3.  Metryka sprawy, wraz z dokumentami do których odsyła, stanowi obowiązkową część akt sprawy i jest na bieżąco aktualizowana.

§ 4.  Minister właściwy do spraw administracji publicznej określa, w drodze rozporządzenia, wzór i sposób prowadzenia metryki sprawy, uwzględniając treść i formę metryki określoną w § 1 i 2 oraz obowiązek bieżącej aktualizacji metryki, a także, aby w oparciu o treść metryki było możliwe ustalenie treści czynności w postępowaniu administracyjnym podejmowanych w sprawie przez poszczególne osoby.

§ 5.  Minister właściwy do spraw administracji publicznej określa, w drodze rozporządzenia, rodzaje spraw, w których obowiązek prowadzenia metryki sprawy jest wyłączony ze względu na nieproporcjonalność nakładu środków koniecznych do prowadzenia metryki w stosunku do prostego i powtarzalnego charakteru tych spraw.

Współpraca

Informujemy, że na swoich stronach, Mailgrupowy.pl Sp. z o.o. wykorzystuje wraz z innymi podmiotami współpracującymi pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i w celu dostosowania serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o polityce prywatnośc.
Zgadzam się Dowiedz się więcej
Wczytywanie...